Huhta 5E D 145, 40340 Jyväskylä

520€ / kk

2h+kt+s+parv

41㎡

Jyväskylä, Kangasrinne

ENSIMMÄISET 4KUUKAUTTA TARJOUSHINTAAN 520€ TÄMÄN JÄLKEEN 650€!

Heti vapaana uudelle asukkaalle valoisa ylimmän kerroksen asunto. Tässä kaksiossa on sauna, sekä lasitettu parveke.

Asunnon lattiat ovat laminaattia, seinät vaalein maalipinnoin ja kylpyhuone on laatoitettu. Keittiötilassa on yhdistetty jääkaappi ja pakastin, astianpesukone sekä liesi. Pesuhuoneeseen mahtuu hyvin pyykinpesukone. Ikkunoissa sälekaihtimet. Asunnossa on vesikiertoinen lattialämmitys, joka sisältyy vuokraan.

As Oy Jyväskylän Korpimetsä valmistui rauhalliselle asuinalueelle hyvien kulkuyhteyksien varteen. Lähikauppa Sale sijaitsee vain parinsadan metrin kävelymatkan päässä. Aivan vierestä löytyy Huhtasuon yhtenäiskoulu ja päiväkoti sekä terveysasema. Noin kilometrin päästä löytyvät Seppälän runsaat palvelut erikoisliikkeineen ja automarketteineen. Suosittu kauppakeskus Seppä tarjoaa palveluita laidasta laitaan. Yhteydet Jyväskylän keskustaan ovat myös hyvät. Matkaa keskustaan on noin viisi kilometriä, jonne myös pääsee hyvin julkisilla.

Lisäksi tämän taloyhtiön asukkaana sinulla on käytössäsi yhtiön parkkipaikalta löytyvä Omago -yhteiskäyttöauto. käyttömaksu asukkaille on: 8 €/h + 0,14 €/km (tai yli 7 tunnin varauksissa 60 € / vuorokausi + 0,14 €/km). Käyttö tapahtuu sovelluksella, jonka kautta voit varata auton käyttöösi haluamaasi ajankohtaan. Autona toimii näppärän kokoinen Toyota Yaris.

Pihasta mahdollista vuokrata lämpötolpallinen autopaikka hintaan 25€/kk

– Vakuus 300€
– Vesiennakkomaksu 22€/hlö/kk
– Mediamaksu 7,90€/kk, sisältää kaapeli-TV:n peruskanavat ja 25M laajakaistan. Valokuitu löytyy myös.
– Vuokralainen ottaa asuntoon laajan kotivakuutuksen
– Lemmikit asuntoon tervetulleita!

Vuokrasopimus on vuoden määräaikainen ja jatkuu määräajan jälkeen toistaiseksi voimassa olevana ilman erillistä ilmoitusta. Vuokralaisella on mahdollisuus irtisanoa vuokrasopimus määräaikaisen jakson aikana AHVL:n mukaisella irtisanomisajalla maksamalla toiselle osapuolelle 1 kk:n vuokran suuruinen sopimussakko.

Kysy lisätietoja soittamalla tai jättämällä yhteydenottopyyntö. Näytöt ovat usein sovittavissa jo samalle päivälle. Mikäli olet kiinnostunut vuokraamaan asunnon kuvien perusteella, voit täyttää asuntohakemuksen osoitteessa: https://kiinteistotahkola.fi/vuokra-asuntohakemus/

Sijainti Huhta 5E D 145, 40340 Jyväskylä
Kaupunginosa Kangasrinne
Asuinpinta-ala 41 m²
Huoneiston kokoonpano 2h+kt+s+parv
Huoneita 2
Kerros 5
Kunto Erinomainen
Parveke Kyllä
Asunnossa sauna Kyllä
Muut ehdot Vuokranmaksupäivä kk:n 5. päivä
Tilan pinta-ala 41m2
Asumistyyppi Vuokra

Vuokra 520€ / kk
Takuuvuokra 1kk:n vuokran suuruinen
Vesimaksu (teksti) Laskutetaan kulutuksen mukaisesti.Vesimaksuennakko 22,00 €.

Uudiskohde Ei
Valmistumisvuosi 2020
Talon tyyppi Kerrostalo
Kerroksia 5
Hissi Kyllä
Taloyhtiössä on sauna Ei
Energialuokka B2013
Energiatodistus Kyllä
Lisätietoja lämmityksestä K
Isännöinti Kiinteistö-Tahkola Jyväskylä Oy

Pysäköintimaksu Kyllä

Kartalla

Ota yhteyttä kohteesta

Kohteen tiedot

Huhta 5E D 145, 40340 Jyväskylä
Välittäjä: Mette Mäenpuro
Välittäjän numero: 0504628263
Toimipiste: Vapaaherrantie 2 A, 40100 Jyväskylä
Yhteydenoton aihe

Vuokrattavat asunnot