Heti vapaana tilava, parvekkeellinen yksiö Vihtavuoresta!
Vihtavuori sijaitsee noin 7km päästä Laukaan keskustasta, myös Jyväskylään on kohtuullinen matka. Asuinalueena Vihtavuori on rauhallinen ja tarjoaa upeat puitteet ulkoiluun luonnonläheisyytensä ansiosta. Tämän talon välittömässä läheisyydessä sijaitsevat koulu ja päiväkoti, sekä urheilukenttä. Lähikauppaan matkaa on vain parisataa metriä. Tämä koti on sinulle, joka arvostat rauhaa ja luonnonläheisyyttä arjen palveluiden läheisyydessä.
Asunnon lattiat muovimattoa, seinät maalatut. Keittiössä täysikokoinen jääkaappipakastin ja uuni, sekä liesi. Suuret ikkunat tuovat hyvin luonnonvaloa asuntoon ja tilava parveke jatkaa oleskelutilaa mukavasti. Eteisen kiinteät kaapistot lisäävät asunnon säilytysmahdollisuuksia.
– Vuokra 340 €/kk
– Vakuus yhden kk:n vuokran suuruinen
– Vesiennakko 15€/hlö/kk
– Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen ja ottaa laajan kotivakuutuksen
– Autopaikka mahdollista vuokrata taloyhtiöltä
– Vuokralaiselta edellytetään puhtaita luottotietoja
– Lemmikit neuvoteltavissa
Kohteesta saatavilla esittelyvideo, kuvattu 1.7.2026.
Vuokrasopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevana – ensimmäinen mahdollinen irtisanomisajan alkamispäivä on 11 kuukauden kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta. Vuokralainen voi irtisanoutua aikaisemminkin maksamalla 1 kk:n vuokran suuruisen irtisanomiskorvauksen vuokranantajalle.
Kysy lisätietoja jättämällä yhteydenottopyyntö tai soittamalla. Mikäli olet kiinnostunut vuokraamaan asunnon jo kuvien perusteella, voit täyttää asuntohakemuksen osoitteessa: https://kiinteistotahkola.fi/vuokra-asuntohakemus/
| Sijainti | Patruunantie 1, 41330 Laukaa |
|---|---|
| Kaupunginosa | Vihtavuori |
| Asuinpinta-ala | 35 m² |
| Huoneiston kokoonpano | 1h+k |
| Huoneita | 1 |
| Kerros | 2 |
| Kunto | Tyydyttävä |
| Parveke | Ei |
| Asunnossa sauna | Ei |
| Muut ehdot | Vuokranmaksupäivä kk:n 5. päivä |
| Tilan pinta-ala | 35m2 |
| Asumistyyppi | Vuokra |
| Vuokra | 340€ / kk |
|---|---|
| Takuuvuokra | 1kk:n vuokran suuruinen |
| Vesimaksu (teksti) | Laskutetaan kulutuksen mukaisesti.Vesimaksuennakko 15,00 €. |
| Uudiskohde | Ei |
|---|---|
| Valmistumisvuosi | 1972 |
| Talon tyyppi | Kerrostalo |
| Kerroksia | 2 |
| Hissi | Ei |
| Taloyhtiössä on sauna | Ei |
| Energiatodistus | Ei |
| Lisätietoja lämmityksestä | K |
| Isännöinti | Kiinteistötahkola Jyväskylä Oy |
| Pysäköintimaksu | Kyllä |
|---|
Kartalla
Ota yhteyttä kohteesta