Alppitie 7, 90530 Oulu

750€ / kk

3k,k,kph,p,

57㎡

Oulu, Alppila

Vapautuu 01.05.2025

Vuokrataan Alppilasta, hyvin hoidetusta kerrostalosta kolmannesta (3/8) kerroksesta valoisa kolmio kivoilla näkymillä ja hyvällä pohjaratkaisulla! Keittiössä tehdään juuri remonttia (havainnekuvat) ja valmiina uuni/liesi, astianpesukone sekä jääkaappipakastin-yhdistelmä. Kaakeloidussa kylpyhuoneessa liitännät pyykinpesukoneelle. Asunnossa on erillinen eteinen, jossa vaatekomerot. Asunnon lattia on parkettia ja seinät maalipinnoin.

Taloyhtiössä on alakerrassa sauna, pesutupa ja kuivaushuone. Huoneistokohtaiset varastot ovat ullakolla. Pihalla on myös erillinen polkupyörävarasto. Isännöitsijän mukaan lämmityspistokkeellisia autopaikkoja on pihassa vapaana.

Vuokralaiselta edellytetään puhtaat luottotiedot, laaja kotivakuutus vastuuosineen sekä oma sähkösopimus. Lämmitys sisältyy vuokraan, vesimaksut kulutuksen mukaan, ennakkoa peritään 20€/kk/hlö.

Soita arkisin 9.-16.30 tai jätä yhteydenottopyyntö ja kysy lisää tästä 1.5. vuokrattavaksi vapautuvasta kodista!

Kohdetta hoitaa:
Aake Tenttula
050-5695947
aake.tenttula@kiinteistotahkola.fi

SijaintiAlppitie 7, 90530 Oulu
KaupunginosaAlppila
Asuinpinta-ala57 m²
Huoneiston kokoonpano3k,k,kph,p,
Huoneita3
Kerros3
Vapautuu01.05.2025
KuntoErinomainen
ParvekeKyllä
Asunnossa saunaEi
Muut ehdotVuokranmaksupäivä kk:n 5. päivä
Tilan pinta-ala57m2
AsumistyyppiVuokra

Vuokra750€ / kk
Takuuvuokra1kk:n vuokran suuruinen

UudiskohdeEi
Rakennusvuosi1960
Talon tyyppiKerrostalo
Kerroksia8
HissiKyllä
Taloyhtiössä on saunaEi
EnergialuokkaC2007
EnergiatodistusKyllä
Lisätietoja lämmityksestäK

Pysäköintitilan kuvausEi
Yhteiset tilatPesutupa

Kartalla

Ota yhteyttä kohteesta

Kohteen tiedot

Alppitie 7, 90530 Oulu
Välittäjä: Aake Tenttula
Toimipiste: Lumijoentie 1, 90400 Oulu
Yhteydenoton aihe

Vuokrattavat asunnot